خرید و قیمت ونووین وشا دارو | پیشگیری و درمان علائم واریس پا

ونووین وشا دارو ؛ پیشگیری و درمان علائم واریس پا

  • Venovine Tablet
  • نوع محصول: قرص
  • تعداد در بسته: 60 عدد
  • شرکت تولید کننده: وشا دارو پارس

 • خرید از

  مشخصات، تداخل و عوارض ونووین وشا دارو

  واریس سیاهرگ‌ها بیماری است که در طی آن دیواره وریدها (سیاهرگ‌ها) دچار تورم و برآمدگی پیاز مانند می‌شوند. این مشکل به طور عمده در دیواره وریدهای قسمت تحتانی ساق پا دیده می‌شود. هر ورید یا سیاه‌رگ دارای دریچه‌های کنترل کننده جریان خون است. واریس هنگامی ‌رخ می‌دهد که این دریچه‌ها دچار نارسایی شده باشند و به فعالیت طبیعی خود ادامه ندهند.
  یکی از علل به وجود آورنده این حالت، فشارهای درون لوله گوارشی مثلا به دلیل ابتلا به یبوست است. بعضی از سیاه‌رگ‌های واریسی به طور عمیقی درون ساق پا قرار داشته و قابل مشاهده نیستند. واریس هنگامی ‌رخ می‌دهد که این دریچه‌های کنترل کننده جریان خون در سیاهرگ، دچار نارسایی شده باشند و به فعالیت طبیعی خود ادامه ندهند. در نتیجه دیواره وریدها (سیاهرگ‌ها) دچار تورم و برآمدگی پیاز مانند می‌شوند. واریس می‌تواند منجر به کاهش تامین مواد مغذی برای پوست و ماهیچه شود و در نتیجه قانقاریا و زخم ایجاد کند.
  قرص روکش‌دار ونووین وشا دارو از عصارۀ خشک برگ قرمز تهیه شده است و برای درمان علائم واریس پا (درد، تورم و سنگینی) ناشی از نارسایی مزمن وریدی، بهبود گردش خون، کاهش احتباس آب و سنگینی پاها، کاهش احساس خستگی و درد، تقویت‌کنندۀ و محافظت‌کنندۀ جدار داخلی رگ­ها، بازسازی دیوارۀ رگ­ها موثر است.

  موارد مصرف ونووین وشا دارو

  پیشگیری و درمان علائم واریس پا (مانند تورم، سنگینی، خستگی و مورمور شدن) ناشی از نارسایی مزمن وریدی و درد بعد از اسکلروتراپی وریدی.

  دستور مصرف ونووین وشا دارو

  افراد بزرگسال: روزانه 1 تا 3 قرص را قبل از غذا با آب مصرف کنند.
  برای دستیابی به نتیجه بهتر توصیه می‌شود به طور همزمان از کرم ونووین نیز استفاده شود.

  موارد منع مصرف

  • چنانچه به عصاره برگ انگور یا هر یک از اجزای این فراورده (به‌ ویژه سالیسیلیک اسید) حساسیت دارید از مصرف آن خودداری نمایید.
  • در صورت مشاهدۀ التهاب پوست، فلبیت، سفتی بافت پوست، درد شدید، زخم یا تورم ناگهانی باید با پزشک خود مشورت کنید.
  • از تماس محصول با چشم و غشاء مخاطی یا گذاشتن آن روی پوست برش‌خورده، اطراف چشم یا دهان خودداری کنید.

  عوارض جانبی

  بین یک درصد تا یک در هزار علائمی در دستگاه گوارش چون تهوع، حساسیت و کهیر و علائم غیرقابل پیش بینی دیگر ممکن است دیده شود که باید مورد توجه قرار گیرد.

  تداخل دارویی ونووین وشا دارو

  تداخل دارویی گزارش نشده است.

  مواد سازنده

  سرشار از آنتوسیانین، فلاونوئید و پلی فنل­های گیاهی, هر قرص روکش‌دار حاوی 360 میلی‌گرم عصارۀ خشک برگ قرمز انگور که دارای حداقل 25 میلی‌گرم فلاونوئید (کوئرستین بتا­دی­گلوکورونید) است.

  آثار فارماکولوژی

  عصاره برگ قرمز انگور غنی از فلاونوئیدهای متعدد به صورت گلیکوزید/گلیکورونوید، به ویژه ترکیبات کوئرستین-3-O-بتا-دی-گلو کورونید و ایزوکوئرستیرین (کوئرستین-3-O-بتاگلوکوزید) بوده که دارای فعالیت‌های ضدالتهابی، آنتی اکسیدانی و بازدارنده تجمع پلاکت‌ها است. این عصاره و فلاونوئیدهای آن، محافظت کننده اپیتلیوم عروقی است. غشاها را تثبیت می‌کند و الاستیسیتی آنها را افزایش می‌دهد.

  عصاره برگ انگور همچنین بازدارنده هیالورونیداز بوده، احتمالا از طریق تقویت دیواره عروق، نشت پروتئین های پلاسما یا آب به داخل بافت‌های بینابینی پیرامون عروق را کاهش داده، تشکیل ادما را بازداشته و ادمای موجود را کاهش می‌دهد.
  مطالعات in-vivo نشان می‌دهد که عصاره برگ انگور بر دیواره عروق اثرات ضد التهابی دارد و دیواره های مویرگی را تقویت می‌کند.

  این محصول در جلوگیری، بهبود و درمان علائم واریس ناشی از نارسایی مزمن وریدی (CVI)، شامل تورم، درد، خستگی، سنگینی عروق واریسی، تغییر رنگ پوست، خشک و سخت شدن پوست پا، خاصیت ضد التهابی و کمک به تقویت دیواره رگ‌ها و بهبود گردش خون و بهبود درد بعد از اسکروتراپی موثر می‌باشد.

elhamorouji

«الهام عروجی»،‌ فارغ التحصیل مقطع کارشناسی شیمی دارویی است. از سال 1396 فعالیت حرفه‌ای خود را در وبسایت های حوزه سلامت و دارو آغاز نموده است و ‌در حال حاضر تولید محتوا در زمینه دارو را به عهده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا