خرید و قیمت وازوگل | مکمل داروهای پایین آورنده فشار خون

وازوگل ؛ درمان فشارخون با وازوگل

  • Vasogol Tablet
  • نوع محصول: قرص
  • تعداد در بسته: 30 عدد
  • شرکت تولید کننده: گل دارو

خرید از

مشخصات، تداخل و عوارض وازوگل

فشار خون بالا یا پرفشاری شریانی عبارت است از افزایش فشار وارده از جریان خون به دیواره رگ‌های خونی‌. به دنبال این افزایش فشار، قلب باید برای حفظ گردش خون در رگ‌های خونی شدیدتر از حالت طبیعی فعالیت کند. فشارخون به‌ طور طبیعی در اثر استرس و فعالیت در زمان ابتلا به این بیماری بدنی بالا می‌رود، اما فردی که دچار بیماری فشارخون بالا است‌، به هنگام استراحت نیز فشار خونش بالاتر از حد طبیعی قرار دارد.
علل این بیماری معمولاً ناشناخته است‌. تعداد کمی از موارد در اثر مشکلات زیر ایجاد می‌شوند: بیماری مزمن کلی، تنگ شدگی سرخرگ آئورت، اختلال در بعضی از غدد درون‌ریز، تصلب شرایین.
در حال حاضر راه خاصی برای پیشگیری از فشارخون بدون علت مشخص وجود ندارد. اگر سابقه خانوادگی فشار خون بالا وجود داشته باشد، فشار خون باید مرتباً کنترل شود. اگر فشار خون بالا زود تشخیص داده شود، زمان با تغییر رژیم غذایی‌، ورزش‌، کنترل استرس‌، ترک دخانیات‌، ننوشیدن الکل‌، و دارو معمولاً باعث پیشگیری از بروز عوارض می‌شود.
عصاره خشک برگ زیتون در طب سنتي به عنوان داروي كاهنده فشار خون، ضدآترواسكلروز، ملين، تب بر، نيروبخش، مؤثر در درمان عفونت‌هاي مجاري ادراري، برطرف كننده سردرد و آنتي‌اكسيدان به كار مي‌رود. قرص وازوگل از عصاره خشک برگ زیتون تهیه شده است. این دارو در کاهش فشار خون ملایم، موثر است و مکمل داروهای پایین آورنده فشارخون است.

موارد مصرف وازوگل

  • پایین آورنده فشارخون ملایم
  • مکمل داروهای پایین آورنده فشارخون
  • ادرارآور

دستور مصرف وازوگل

در شبانه روز ۱ تا ۲ قرص با غذا میل شود.

احتیاط در مصرف:

  • بیماران دیابتی و تحت درمان با داروهای ضد دیابت و همچنین بیمارانی که داروهای ضد انعقاد مصرف می نمایند، این دارو را بایستی با احتیاط مصرف کنند.
  • اطلاعات کافی در مورد بی خطر بودن این دارو در دوران بارداری و شیردهی در دست نیست. در صورت تصمیم به بارداری یا شیردهی قبل از مصرف باید با پزشک و یا داروساز مشورت گردد.

موارد منع مصرف

مصرف این دارو در بیماران مبتلا به سنگ‌های صفراوی، منجر به اسپاسم مجاری می‌شود. بنابراین از مصرف آن بایستی خودداری نمایند.

عوارض جانبی

مشکلات معده‌ای و واکنش‌های حساسیتی نظیر رینیت آلرژیک و مواردی از آسم برونشیال گزارش شده است.

تداخل دارویی وازوگل

تداخل دارویی گزارش نشده است.

مواد سازنده

اجزای فرآورده: در هر قرص ۵۸۰ میلی گرم عصاره خشک برگ زیتون

مواد موثره

مواد موثره شامل: اسیدهای چرب (اسید اولئیک ۸۳% – ۵۶%، اسید پالمتیک ۲۰%-۸%، اسید لینولئیک ۲۰% -۴%)
منوترپن‌ها مانند: الئوروپین ۹%-۶%، -۶ الئوروپین ساکارز، لیک استروزید، الئورروزید، الئوزید -۷ و۱۱ دی متیل اتر
تری ترپن‌ها شامل: اسید اولئونولیک، اسید ماس لینیک
فلاونوئیدها شامل: لوتئولین۷- اوگلوکوزید، اپی ژنین -۷-۱ اوگلوکوزید، از دسته شالکون‌ها الیوین، اولیوین -۴-۱ دی گلوکوزید
استروئیدها شامل: بتاسیتوسترول، دلتا ۷- استیگماسترول، دلتا ۵-۱ و ناسترول، کامپسترول و استیگماسترول

استاندارد شده: بر حسب ۱۳% الئوروپین معادل ۷۵ میلی گرم ماده موثره وجود دارد.

آثار فارماکولوژی

زيتون درختچه‌اي از تيره با برگ‌هاي سبز دايمي است. قسمت مورد استفاده درخت زيتون، ميوه و برگ آن است. برگ زیتون حاوی مقادیر قابل توجهی از پلی‌فنل‌ها مخصوصا اولئوروپین، ریوتین، ورباکوسید، اپیجینین-7-گلوکوزید و لیوتئولین -7-گلوکوزید است. پلی فنل غالب در برگ‌های زیتون اولئوروپین است که در درمان خیلی از بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. موثرترین ترکیب بیولوژیکی موجود در برگ زیتون که خاصیت دارویی داشته و در بیماری‌های قلبی عروقی نقش حائز اهمیت دارد اولئوروپین است.

اولئوروپین و هیدروکسی تیروزول حاصل از تجزیه آن باعث کاهش بیماری‌های قلبی عروقی شده و از طریق انبساط عروق و خاصیت دیورتیکی باعث کاهش فشار خون و افزایش جریان خون در عروق کرونر قلب می‌گردد. علاوه بر این ضد فعالیت نامنظم قلب است. برگ درخت زیتون به دلیل دارا بودن خواص دیورتیکی، کاهش دهنده فشار خون، ضد باکتریایی، ضدآرتروسکلروزی، آنتی اکسیدان، تب بر و ملین در طب سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

براساس قدرت آنتی اکسیدانی الئوروپین که قویتر از ویتامین E,C است، پلی فنول‌های موجود در عصاره زیتون با خنثی سازی رادیکال‌های آزاد فشارخون را کاهش می‌دهد. از طرف دیگر با کاهش چربی‌های مضر خون از پیشرفت تصلب شرائین جلوگیری می‌نماید. در یک تجربه بالینی به مدت 15 روز، بیماران مبتلا به فشارخون که هیچ دارویی مصرف نکرده بودند و بیمارانی که تحت درمان با داروهای ضد فشار خون بوده‌اند با قطع مصرف داروهایشان در ابتدا به آنها کپسول‌های پلاسبو و پس از قطع قرص پلاسبو،۲ کپسول محتوی ۴۰۰ میلی گرم عصاره زیتون تجویز شد. در تمام بیماران، فشار خون به طور قابل ملاحظه ای پایین آمد.

اثر ضد فشار خون عصاره زیتون در حیوانات آزمایشگاهی مانند موش صحرایی نیز به اثبات رسیده است. قدرت انهدام رادیکال‌های آزاد توسط ترکیبات فنولی موجود در برگ زیتون مورد بررسی قرار گرفته است. فلاونوئیدهای موجود در برگ زیتون مانند گروه‌های ۳- هیدروکسیل قادر به نابود ساختن رادیکل‌های آزاد هستند و هر چقدر تعداد گروه های هیدروکسیل در مولکول افزوده شود قدرت منهدم کننده‌ای زیادتر می‌شود.

elhamorouji

«الهام عروجی»،‌ فارغ التحصیل مقطع کارشناسی شیمی دارویی است. از سال 1396 فعالیت حرفه‌ای خود را در وبسایت های حوزه سلامت و دارو آغاز نموده است و ‌در حال حاضر تولید محتوا در زمینه دارو را به عهده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا