خرید و قیمت کپسول هیپوفار | کاهش فشار خون، مدر

هیپوفار ؛ کاهش فشار خون

 • Hypophar Cap
 • نوع محصول: کپسول
 • تعداد در بسته: 60 عدد
 • شرکت تولید کننده: نوتک فار

خرید از

مشخصات، تداخل و عوارض هیپوفار

فشار خون بالا یا پرفشاری شریانی عبارت است از افزایش فشار وارده از جریان خون به دیواره رگ‌های خونی‌. به دنبال این افزایش فشار، قلب باید برای حفظ گردش خون در رگ‌های خونی شدیدتر از حالت طبیعی فعالیت کند. فشارخون به‌ طور طبیعی در اثر استرس و فعالیت در زمان ابتلا به این بیماری بدنی بالا می‌رود، اما فردی که دچار بیماری فشارخون بالا است‌، به هنگام استراحت نیز فشار خونش بالاتر از حد طبیعی قرار دارد.
علل این بیماری معمولاً ناشناخته است‌. تعداد کمی از موارد در اثر مشکلات زیر ایجاد می‌شوند: بیماری مزمن کلی، تنگ شدگی سرخرگ آئورت، اختلال در بعضی از غدد درون‌ریز، تصلب شرایین.
در حال حاضر راه خاصی برای پیشگیری از فشارخون بدون علت مشخص وجود ندارد. اگر سابقه خانوادگی فشار خون بالا وجود داشته باشد، فشار خون باید مرتباً کنترل شود. اگر فشار خون بالا زود تشخیص داده شود، زمان با تغییر رژیم غذایی‌، ورزش‌، کنترل استرس‌، ترک دخانیات‌، ننوشیدن الکل‌، و دارو معمولاً باعث پیشگیری از بروز عوارض می‌شود. کپسول هیپوفار از مواد موثره‌ی برگ گیاه زیتون تهیه شده است به پیشگیری از تنگ شدن و بسته شدن عروق، پیشگیری و کنترل فشار خون، پیشگیری از تجمع چربی‌ها در کبد،  کاهش کلسترول، TG و LDL، کاهش قندخون کمک می‌کند. این کپسول یک آنتی اکسیدان قوی است و در تقویت سیستم ایمنی بدن موثر است.

موارد مصرف هیپوفار

 • بهبود عملکرد دستگاه قلبی-عروقی
 • کاهش فشار خون، مدر

دستور مصرف هیپوفار

 • روزانه 3 تا 4 عدد کپسول همراه با غذا مصرف نمایید.
 • جهت پیشگیری روزانه 1-2 عدد کپسول مصرف شود.
 • حداکثر دوز مجاز روزانه 5 عدد کپسول می‌باشد.
 • توصیه می‌شود کپسول را همراه با غذا مصرف نمایید.

موارد منع مصرف

 • مصرف این دارو در افراد مبتلا به سنگ مجاری صفراوی به علت افزایش ترشح صفرا می‌تواند موجب ایجاد کولیک صفراوی شود، بنابراین بهتر است در این بیماران مصرف نشود.
 • در افرادی که محدودیت مصرف مایعات دارند (مبتلایان به بیماری شدید قلبی یا کلیوی) مصرف این دارو مجاز نیست.
 • به علت اینکه مطالعات لازم در این مورد انجام نشده است، بهتر است از مصرف آن در دوران بارداری و شیردهی خودداری شود.
 • در افرادی که به گیاهان خانواده زیتون حساسیت دارند ممکن است علائم حساسیتی ایجاد شود که در چنین حالتی باید مصرف دارو قطع گردد.
 • مصرف این دارو در افراد زیر 18 سال توصیه نمی‌شود.

عوارض جانبی

عارضه جانبی خاصی گزارش نشده است.

تداخل دارویی هیپوفار

به علت اثر کاهندگی فشارخون و ضد تجمع پلاکتی هیپوفار، مصرف همزمان این دارو با داروهای کاهنده فشارخون و رقیق کننده‌های خون باید با مشورت پزشک و داروساز انجام شود.

مواد سازنده

کپسول گیاهی «هیپوفار» از مواد موثره برگ گیاه زیتون با نام علمی «Olea europaea» و نام عمومی« olive » جهت کاهش فشارخون در بیماران مبتلا به پر فشاری خون فرمولاسیون و تولید شده است.

آثار فارماکولوژی

زيتون درختچه‌اي از تيره با برگ‌هاي سبز دايمي است. قسمت مورد استفاده درخت زيتون، ميوه و برگ آن است. برگ زیتون حاوی مقادیر قابل توجهی از پلی‌فنل‌ها مخصوصا اولئوروپین، ریوتین، ورباکوسید، اپیجینین-7-گلوکوزید و لیوتئولین -7-گلوکوزید است. پلی فنل غالب در برگ‌های زیتون اولئوروپین است که در درمان خیلی از بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. موثرترین ترکیب بیولوژیکی موجود در برگ زیتون که خاصیت دارویی داشته و در بیماری‌های قلبی عروقی نقش حائز اهمیت دارد اولئوروپین است.

اولئوروپین و هیدروکسی تیروزول حاصل از تجزیه آن باعث کاهش بیماری‌های قلبی عروقی شده و از طریق انبساط عروق و خاصیت دیورتیکی باعث کاهش فشار خون و افزایش جریان خون در عروق کرونر قلب می‌گردد. علاوه بر این ضد فعالیت نامنظم قلب است. برگ درخت زیتون به دلیل دارا بودن خواص دیورتیکی، کاهش دهنده فشار خون، ضد باکتریایی، ضدآرتروسکلروزی، آنتی اکسیدان، تب بر و ملین در طب سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. طبق مطالعات انجام شده اثرات درمانی برگ زیتون در بیماران دیابتی از طریق مکانیسم‌های زیر اعمال می‌گردد: افزایش جذب گلوکز محیطی، افزایش سطح انسولین که مجموعا موجب کاهش سطوح گلوکز خون می‌گردد.

براساس قدرت آنتی اکسیدانی الئوروپین که قویتر از ویتامین E,C است، پلی فنول‌های موجود در عصاره زیتون با خنثی سازی رادیکال‌های آزاد فشارخون را کاهش می‌دهد. از طرف دیگر با کاهش چربی‌های مضر خون از پیشرفت تصلب شرائین جلوگیری می‌نماید. در یک تجربه بالینی به مدت 15 روز، بیماران مبتلا به فشارخون که هیچ دارویی مصرف نکرده بودند و بیمارانی که تحت درمان با داروهای ضد فشار خون بوده‌اند با قطع مصرف داروهایشان در ابتدا به آنها کپسول‌های پلاسبو و پس از قطع قرص پلاسبو،۲ کپسول محتوی ۴۰۰ میلی گرم عصاره زیتون تجویز شد. در تمام بیماران، فشار خون به طور قابل ملاحظه ای پایین آمد.

اثر ضد فشار خون عصاره زیتون در حیوانات آزمایشگاهی مانند موش صحرایی نیز به اثبات رسیده است. قدرت انهدام رادیکال‌های آزاد توسط ترکیبات فنولی موجود در برگ زیتون مورد بررسی قرار گرفته است. فلاونوئیدهای موجود در برگ زیتون مانند گروه‌های ۳- هیدروکسیل قادر به نابود ساختن رادیکل‌های آزاد هستند و هر چقدر تعداد گروه های هیدروکسیل در مولکول افزوده شود قدرت منهدم کننده‌ای زیادتر می‌شود.

elhamorouji

«الهام عروجی»،‌ فارغ التحصیل مقطع کارشناسی شیمی دارویی است. از سال 1396 فعالیت حرفه‌ای خود را در وبسایت های حوزه سلامت و دارو آغاز نموده است و ‌در حال حاضر تولید محتوا در زمینه دارو را به عهده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا