خرید و قیمت شربت سینه توسیان | درمان سرفه و خلط آور

شربت سینه توسیان مناسب برای درمان سرفه و خلط آور

  • Tussian Syrup
  • نوع محصول: شربت
  • حجم: 120 میلی لیتر
  • شرکت تولید کننده: گل دارو

مشخصات، تداخل و عوارض

سرفه راه حل بدن برای پاسخ دادن به بسته شدن گلو (حلق) یا راه تنفسی است. انسداد با تحریک اعصاب پیامی رو به مغز می‌فرستد. سپس مغز به ماهیچه‌های قفسه سینه و شُش دستور خروج هوا به منظور رفع انسداد را می‌دهد.

به طور کلی سرفه به دو دسته خشک و خلط دار تقسیم می‌شود. این مشکل به دلایل مختلفی چون بیماری، قرار گرفتن در معرض دود، آلودگی هوا، مواد شیمیایی، مصرف برخی از داروها و… ایجاد می‌شود.

سرفه گاه به گاه طبیعی و سالم است. اما سرفه‌ای که برای چند هفته ادامه پیدا کند یا همراه با تغییر رنگ یا خون آلود باشد، خطرناک است و حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

همچنین در بعضی مواقع، سرفه می‌تواند بسیار شدید باشد. طولانی شدن سرفه شدید می‌تواند ریه‌ها را تحریک کند و باعث سرفه بیشتر شود. سرفه شدید خسته کننده است و می‌تواند باعث بی خوابی، سرگیجه یا غش، سردرد، بی اختیاری ادرار و استفراغ شود.

شربت توسیان حاوی عصاره فلوئیدی آویشن است. آویشن یک ضد میکروب قوی است که به عفونت‌های برونی و تنفسی کمک می‌کند و به عنوان ضد سرفه و خلط آور گیاهی کاربرد دارد.

موارد مصرف شربت سینه توسیان

ضد سرفه و خلط آور

خرید از داروپین

دستور مصرف شربت سینه توسیان

بزرگسالان و نوجوانان بالاتر از ۶ سال: ۲ قاشق مرباخوری ۳ نوبت در روز

موارد منع مصرف

تاکنون منع مصرف خاصی گزارش نشده است.

عوارض جانبی

  • در افراد حساس به فرآورده‌های گیاهی ممکن است موجب حساسیت مختصری شود.
  • مصرف شربت توسیان در خانم‌های باردار یا شیرده منعی ندارد.

تداخل دارویی شربت سینه توسیان

تداخل دارویی گزارش نشده است.

مواد سازنده

عصاره مایع برگ‌ها و سرشاخه‌های گلدار آویشن (Thymus vulgaris) به میزان ۷۵۰ میلی گم در هر ۵ میلی لیتر

مواد موثره

فنل‌ها شامل: تیمول، کارواکرول، سینئول، بورنئول، ژرانیول، لینالول، بورنیل و استات لینالیل
فلاونوئیدها شامل: اپی ژنین، لوتئولین، تیمونین، نارین ژنین

استاندارد شده بر حسب ۳۵-۳۰ میلی گرم تیمول در ۱۰۰ میلی لیتر شربت

خرید از داروپین

آثار فارماکولوژی

از برگ‌های خوش عطر گیاه آویشن اغلب به عنوان ادویه یا دارو استفاده می‌شود. کارواکرول، تیمول، گاماترپینن و پاراسیمن ترکیبات موثره ضدمیکروبی موجود در اسانس‌های گیاهی هستند که البته مقدار آنها با توجه به منطقه کشت و واریته گیاه متفاوت است. در اسانس آویشن ترکیبات شیمیایی متعددی وجود دارد که از مهمترین آنها می‌توان به تیمول و کارواکرول اشاره نمود که خاصیت ضدباکتریایی دارند.

این گیاه دارای مزایای ضد نفخ، ضد سرفه (خلط آور)، درمان مشکلات تنفسی، در دهان شویه‌ها جهت درمان التهابات دهان و حلق و لوزه، آنتی سپتیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.
همچنین طبق کارآزمایی‌های انجام شده بر روی گیاه آویشن محققان به این نتیجه رسیدند که گیاه آویشن بر روی سرفه‌های خلط دار نیز تاثیر می‌گذارد.

در یک مطالعه دوسوکور تصادفی ۶۰ بیمار مبتلا به سرفه های شدید را با استفاده از شربت آویشن یا دارو برم هگزین به مدت 5 روز مورد بررسی قرار دادند. اثر دو دارو شبیه به هم بود. اما در این آزمایش به این نتیجه دست یافتند که اثر شربت آویشن به عنوان یک خلط اور قوی به درمان سرفه کمک می‌کند.

همچنین فلاونوئیدهای موجود در فرآورده می توانند با تحریک مستقیم مخاط موجب افزایش ترشح مخاط تنفسی و افزایش حرکات مژک های تنفسی شده و در نتیجه خروج مواد زائد، میکروب و ذرات گرد و غبار را از طریق مجاری تنفسی تشدید می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا