خرید و قیمت شربت برونکو باریج | درمان سرفه و خلط آور

شربت برونکو باریج  مناسب برای درمان سرفه

  • شربت برونکو باریج
  • Broncho barij Syrup
  • نوع محصول: شربت
  • حجم: 120 میلی لیتر
  • شرکت تولید کننده: باریج اسانس

مشخصات، تداخل و عوارض

سرفه راه حل بدن برای پاسخ دادن به بسته شدن گلو (حلق) یا راه تنفسی است. انسداد با تحریک اعصاب پیامی رو به مغز می‌فرستد. سپس مغز به ماهیچه‌های قفسه سینه و شُش دستور خروج هوا به منظور رفع انسداد را می‌دهد.

به طور کلی سرفه به دو دسته خشک و خلط دار تقسیم می‌شود. این مشکل به دلایل مختلفی چون بیماری، قرار گرفتن در معرض دود، آلودگی هوا، مواد شیمیایی، مصرف برخی از داروها و… ایجاد می‌شود.

سرفه گاه به گاه طبیعی و سالم است. اما سرفه‌ای که برای چند هفته ادامه پیدا کند یا همراه با تغییر رنگ یا خون آلود باشد، خطرناک است و حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

همچنین در بعضی مواقع، سرفه می‌تواند بسیار شدید باشد. طولانی شدن سرفه شدید می‌تواند ریه‌ها را تحریک کند و باعث سرفه بیشتر شود. سرفه شدید خسته کننده است و می‌تواند باعث بی خوابی، سرگیجه یا غش، سردرد، بی اختیاری ادرار و استفراغ شود.

شربت برنکو باریج از عصاره گیاه آویشن شیرازی و گل ختمی تهیه شده است. آویشن یک ضد میکروب قوی است که به عفونت‌های برونی و تنفسی کمک می‌کند و به عنوان ضد سرفه و خلط آور گیاهی کاربرد دارد.

خرید از داروپین

موارد مصرف شربت برونکو باریج

  • درمان سرفه
  • خلط آور

دستور مصرف شربت برونکو باریج

۳ بار در روز، هر بار یک قاشق مرباخوری (۵ میلی لیتر) میل نمایید.

موارد منع مصرف

حاملگی، شیردهی، کودکان با سن کمتر از ۴ سال

عوارض جانبی

واکنش های آلرژیک (درماتیت تماسی) در افراد حساس، تحریک غشاء مخاطی، مشکلات کلیوی با مصرف طولانی و بیش از مقدار توصیه شده.

تداخل دارویی شربت برونکو باریج

تداخل دارویی گزارش نشده است.

مواد سازنده

  • عصاره آویشن شیرازی (Zataria multiflora) 
  • عصاره ختمی(Althaea officinalis) 

مواد موثره

کارواکرول، تیمول، لینالول و پاراسیمن، موسیلاژها، آمینواسیدها، فلاونوئیدها

خرید از داروپین

آثار فارماکولوژی

از برگ‌های خوش عطر گیاه آویشن اغلب به عنوان ادویه یا دارو استفاده می‌شود. کارواکرول، تیمول، گاماترپینن و پاراسیمن ترکیبات موثره ضدمیکروبی موجود در اسانس‌های گیاهی هستند که البته مقدار آنها با توجه به منطقه کشت و واریته گیاه متفاوت است. در اسانس آویشن شیرازی ترکیبات شیمیایی متعددی وجود دارد که از مهمترین آنها می‌توان به تیمول و کارواکرول اشاره نمود که خاصیت ضدباکتریایی دارند.
این گیاه دارای مزایای ضد نفخ، ضد سرفه (خلط آور)، درمان مشکلات تنفسی، در دهان شویه‌ها جهت درمان التهابات دهان و حلق و لوزه، آنتی سپتیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.
همچنین طبق کارآزمایی‌های انجام شده بر روی گیاه آویشن محققان به این نتیجه رسیدند که گیاه آویشن بر روی سرفه‌های خلط دار نیز تاثیر می‌گذارد.

برگ ختمی حاوی حدود ۸ درصد موسیلاژ است که پس از هیدرولیز، تولید قندهای آرابینوز، گلوکز، رامنوز، گالاکتوز و اسید گالاکتورونیک اسید می‌کند. همچنین حاوی مقدار تانن و فلاونوئید است. این گیاه یکی از داروهای خوب ضد سرفه است. همچنین در درمان سرما خوردگی، گلودرد و دیگر مشکلات تنفسی به کار می رود، التهاب را کاهش داده و موجب نرم شدن و تسکین موضعی مخاط تنفسی می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا