خرید و قیمت شربت آوی پکت | درمان سرفه و خلط آور

شربت آوی پکت مناسب برای درمان سرفه

 • Avipect Dineh Syrup (آوي پكت|اويپكت)
 • نوع محصول: شربت
 • حجم: 120 میلی لیتر
 • شرکت تولید کننده: دینه

خرید از داروپین

مشخصات، تداخل و عوارض

سرفه راه حل بدن برای پاسخ دادن به بسته شدن گلو (حلق) یا راه تنفسی است. انسداد با تحریک اعصاب پیامی رو به مغز می‌فرستد. سپس مغز به ماهیچه‌های قفسه سینه و شُش دستور خروج هوا به منظور رفع انسداد را می‌دهد.

به طور کلی سرفه به دو دسته خشک و خلط دار تقسیم می‌شود. این مشکل به دلایل مختلفی چون بیماری، قرار گرفتن در معرض دود، آلودگی هوا، مواد شیمیایی، مصرف برخی از داروها و… ایجاد می‌شود.

سرفه گاه به گاه طبیعی و سالم است. اما سرفه‌ای که برای چند هفته ادامه پیدا کند یا همراه با تغییر رنگ یا خون آلود باشد، خطرناک است و حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

همچنین در بعضی مواقع، سرفه می‌تواند بسیار شدید باشد. طولانی شدن سرفه شدید می‌تواند ریه‌ها را تحریک کند و باعث سرفه بیشتر شود. سرفه شدید خسته کننده است و می‌تواند باعث بی خوابی، سرگیجه یا غش، سردرد، بی اختیاری ادرار و استفراغ شود.

شربت آوی پکت از عصاره آویشن شیرازی تهیه شده است و خاصیت ضد سرفه، خلط آور گیاهی و ضد اسپاسم تنفسی دارد.

موارد مصرف شربت آوی پکت

 • تسکین سرفه‌های ناشی از سرماخوردگی، برونشیت، سیاه سرفه، لارنژیت، تنگی نفس و سرفه های ناشی از عوامل تحریکی مانند آلودگی هوا و دود سیگار
 • ضد عفونی کننده و برطرف کننده التهاب مجاری تنفسی فوقانی و ترشحات آن
 • خلط آور

دستور مصرف شربت آوی پکت

 • بزرگسالان: روزانه 3 بار، هر بار 2 قاشق مرباخوری (معادل 10 میلی لیتر).
 • کودکان:  روزانه 3 بار هر بار 1 قاشق مرباخوری (معادل 5 میلی لیتر).

موارد منع مصرف

 • در افراد با سابقه حساسیت و آلرژی به گیاه آویشن و فرآورده های آن استفاده از دارو منع مصرف دارد.
 • به دلیل وجود ساکارز، در افراد دیابتیک با مشورت پزشک معالج مصرف شود.
 • جهت سرفه کودکان و یا در افرادی که الکل موجود در عصاره آویشن برایشان مناسب نیست، مصرف شربت پدی کاف توصیه می‌شود.

عوارض جانبی

عوارض جانبی گزارش نشده است.

تداخل دارویی شربت آوی پکت

با رعایت دوز درمانی تاکنون تداخل دارویی گزارش نشده است.

خرید از داروپین

مواد سازنده

شربت آوی پکت دارای 50% عصاره مایع سرشاخه های گلدار آویشن بوده که این عصاره حاوی فلاونوییدها مانند آپی ژنین، نارین ژین و لوتئولین و روغن‌های فرار محتوی تیمول و کارواکرول می‌باشد.
هر 5 میلی لیتر شربت معادل 1 میلی گرم مشتقات فنلی بر مبنای تیمول استاندارد شده است.

آثار فارماکولوژی

از برگ‌های خوش عطر گیاه آویشن اغلب به عنوان ادویه یا دارو استفاده می‌شود. کارواکرول، تیمول، گاماترپینن و پاراسیمن ترکیبات موثره ضدمیکروبی موجود در اسانس‌های گیاهی هستند که البته مقدار آنها با توجه به منطقه کشت و واریته گیاه متفاوت است. در اسانس آویشن ترکیبات شیمیایی متعددی وجود دارد که از مهمترین آنها می‌توان به تیمول و کارواکرول اشاره نمود که خاصیت ضدباکتریایی دارند.

این گیاه دارای مزایای ضد نفخ، ضد سرفه (خلط آور)، درمان مشکلات تنفسی، در دهان شویه‌ها جهت درمان التهابات دهان و حلق و لوزه، آنتی سپتیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.
همچنین طبق کارآزمایی‌های انجام شده بر روی گیاه آویشن محققان به این نتیجه رسیدند که گیاه آویشن بر روی سرفه‌های خلط دار نیز تاثیر می‌گذارد.

در یک مطالعه دوسوکور تصادفی ۶۰ بیمار مبتلا به سرفه های شدید را با استفاده از شربت آویشن یا دارو برم هگزین به مدت 5 روز مورد بررسی قرار دادند. اثر دو دارو شبیه به هم بود. اما در این آزمایش به این نتیجه دست یافتند که اثر شربت آویشن به عنوان یک خلط اور قوی به درمان سرفه کمک می‌کند.

همچنین فلاونوئیدهای موجود در فرآورده می توانند با تحریک مستقیم مخاط موجب افزایش ترشح مخاط تنفسی و افزایش حرکات مژک های تنفسی شده و در نتیجه خروج مواد زائد، میکروب و ذرات گرد و غبار را از طریق مجاری تنفسی تشدید می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا