خرید و قیمت سینارکول | محافظ کبد، کاهش دهنده کلسترول

سینارکول ؛ محافظ کبد، کنترل چربی خون و سوء هاضمه

  • Cynarchol Dineh Tablet (سيناركول)
  • نوع محصول: قرص
  • تعداد در بسته: ۵۰ عدد
  • شرکت تولید کننده: دینه

خرید از

مشخصات، تداخل و عوارض سینارکول

کبد (جگر) اندام مهمی در بدن است كه سم زدايي از داروها، دفع محصولات زايد ناشي از تخريب و نوسازي گلبول‌هاي قرمز خون به صورت صفرا، توليد عوامل انعقادي خون، ذخيره قند به صورت گليكوژن و نيز تنظيم سوخت و ساز قند و چربي از مهمترين نقش‌هاي آن در بدن مي‌باشد؛ البته نقش كبد در جذب چربي و دفاع در مقابل ميكروب‌ها و سموم جذب شده از راه مواد غذايي را نيز نبايد ناديده گرفت.
کبد برای انجام بیشتر اعمال متابولیک بدن ضروری بوده و بیش از 500 عمل مختلف را انجام می‌دهد. کارهای اصلی کبد عبارت‌اند از: متابولیسم کربوهیدرات، پروتئین و چربی، ذخیره و فعال کردن ویتامین‌ها و مواد معدنی، تبدیل آمونیاک به اوره، متابولیسم استروئیدها، عمل کردن به‌عنوان یک صافی، برای محافظت در برابر سیل مواد مضری که به‌ خون سرازیر می‌شوند.
همچنین کبد صفرا تولید می‌کند، نمک‌های صفراوی برای هضم و جذب چربی و ویتامین‌های محلول در چربی استفاده می‌شوند و بیلی روبین محصول نهایی انهدام گلبول‌های قرمز، در کبد ترکیب شده و از طریق صفرا دفع می‌شود.
بيماري كبد چرب بيماري سلول‌هاي كبد انسان است كه اخيرا به علت افزايش ميزان چاقي در جامعه ما افزايش يافته است. اهميت اين بيماري به خاطر تخريب سلول‌هاي كبدي است و در صورت عدم تشخيص زودرس و درمان مناسب مي‌تواند منجر به بيماري پيشرفته و غير قابل برگشت كبدي به نام «سيروز» شود.
قرص سینارکول از عصاره گیاه آرتیشو یا کنگر فرنگی + پودر ریشه زردچوبه تهیه شده است و برای نارسایی اعمال کبد و برای محافظت از سلول‌های کبدی، سوء هاضمه و احساس سنگینی بعد از خوردن غذا تهیه شده است. همچنین همراه با رژیم غذایی کم چرب جهت درمان هیپرلیپیدمی ملایم تا متوسط موثر می‌باشد.

موارد مصرف سینارکول

  • محافظ سلول‌های کبدی
  • افزایش دهنده ترشح و دفع صفرا
  • کاهش دهنده کلسترول خون

دستور مصرف سینارکول

حداکثر 3 بار در روز، هر بار 1 تا 2 قرص همراه با غذا مصرف نمایید.
دوز مصرفی با توجه به میزان چربی خون و اثرات ملینی دارو ممکن است تغییر کند.

موارد منع مصرف

  • در موارد تنگی یا انسداد مجاری صفراوی، حساسیت شناخته شده به آرتیشو یا سایر گیاهان کمپوزیته مصرف نشود.
  • در دوران بارداری و شیردهی دارو را حتما با مشورت پزشک مصرف نمایید. همچنین مصرف مقادیر بالای فرآورده‌های حاوی آرتیشو در این دوران توصیه نمی‌شود.

عوارض جانبی

در صورت مصرف طبق دوز درمانی، هیچگونه عارضه جانبی یا اثرات زیان آوری گزارش نشده است.

تداخل دارویی سینارکول

تداخل دارویی گزارش نشده است.

مواد سازنده

عصاره سینارا اسکولیموس (کنگر فرنگی یا آرتیشو): 450 میلی‌گرم (معادل 20 میلی‌گرم کلروژنیک اسید) و 70 میلی‌گرم پودر ریشه زردچوبه.
سایر ترکیبات موجود در این عصاره شامل سینارین، سیناروپیکرین، اسید کافئیک، فلاوونوییدها (اسکولیموزید و سیناروزید)، استرول‌ها و مواد معدنی می‌باشد.

آثار فارماکولوژی

ترکیب شیمیایی کنگرفرنگی اینولین، سینا روپکتین، سینارین، قندها، آنزیمها، کافئیک اسید، اوژنول… است. کنگر فرنگی یکی از گیاهان دارویی مهم است که در کشورهای مختلف به عنوان داروی پایین آورنده چربی خون از آن استفاده می‌شود و اثر آن از طریق جلوگیری از استرس اکسیداتیو LDL است که در مقالات متعددی نیز تایید شده است. همچنین ترکیبات موجود در برگ‌های کنگر فرنگی سینارین و کلروژنیک اسید موجب وقفه بیوسنتز کلسترول و کم شدن لیپوپروتئین‌های خون می‌گردند. همچنین به طور قاطع در افزایش ترشحات صفرا (کلاگوگ) و دفع آن (کلرتیک) موثر بوده و باعث رفع یبوست ناشی از عملکرد ضعیف کبد می‌گردد.

آنتی اکسیدان موجود در این گیاه، نشانگر اثر محافظت کنندگی شدید بر روی کبد در مقابل اثر اکسیداسیون بعضی واسطه‌های التهاب و نیز ممانعت از پراکسیداسیون و انباشتگی چربی در کبد است. این عصاره همچنین باعث حفاظت و ترمیم سلول‌های کبدی در مقابل سمومی مانند الکل و تتراکلرید کربن می‌شود.
عصاره آرتیشو عوارض ناشی از سوء هضم غذا مانند احساس سنگینی، عدم تحمل چربی، نفخ و تهوع را برطرف می‌کند.

ترکیب شیمیایی زردچوبه شامل ۵ درصد اسانس و ۵ درصد ماده اصلی زردچوبه، یعنی پلی‌فنلی بنام کورکومین است. در زردچوبه مواد مغذی زیادی وجود دارد که تاثیرات خوبی بر سلامت انسان دارد. از جمله مواد مغذی مهم در زردچوبه ویتامین C، ویتامین B6، آهن و پتاسیم وجود دارد. زردچوبه نیز دارای خواص محافظ کبدی، آنتی اکسیدان، کاهش دهنده چربی خون و ضد التهاب می‌باشد.

elhamorouji

«الهام عروجی»،‌ فارغ التحصیل مقطع کارشناسی شیمی دارویی است. از سال 1396 فعالیت حرفه‌ای خود را در وبسایت های حوزه سلامت و دارو آغاز نموده است و ‌در حال حاضر تولید محتوا در زمینه دارو را به عهده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا