خرید و قیمت الیگوپین |آنتی اکسیدان قوی، کاهش فشارخون، پیشگیری از آترواسکلروز

الیگوپین ؛ پیشگیری از آترواسکلروز

 • Oligopin Cap
 • نوع محصول: کپسول
 • تعداد در بسته: 60 عدد
 • شرکت تولید کننده: داروسازی آرامیس فارمد

خرید از

مشخصات، تداخل و عوارض الیگوپین

آترواسکلروز یکی از بیماری‌های شایع در سنین بالا است که بیش از نیمی از مرگ و میرها در ایالات متحده در اثر بیماری و عوارض آن است. شاید هیچ بیماری به اندازه آترواسکلروز مسئول مرگ و میر بیماران نبوده و تا به این حد تحقیقات بر روی آن انجام و پیرامون مهار آن بحث در نگرفته است. در ایران نیز این بیماری بسیار شایع بوده و مشکلات عدیده‌ای را برای مردم ایجاد نموده است. آترواسکلروز به تنهایی مسبب بیش از نیمی از تمامی مرگ و میرها در جهان غرب است.
کپسول الیگوپین از عصاره گیاه کاج دریایی فرانسوی تهیه شده است. این عصاره چربی خون، فشار خون و سطح قند خون بالا را کاهش می‌دهد. الیگوپین یک آنتی اکسیدان است که مواد مورد نیاز بدن برای سلامت بیشتر اندام ها را تامین می‌کند. آنتی اکسیدان ها با رادیکال های آزاد مبارزه کرده و بدن را در برابر بیماری های قلبی و عروقی و دیابت و سندروم متابولیک محافظت می‌کنند و در نتیجه الیگوپین بسلامت سیستم قلبی-عروقی کمک کرده و قند خون در دیابت نوع ۲ را کنترل می کند. همچنین این محصول از آترواسکلروز پیشگیری کرده و فشارخون و آسم را کنترل می‌کند.

موارد مصرف الیگوپین

 • خاصیت آنتی اکسیدان
 • کمک به سلامت سیستم قلبی عروقی
 • پیشگیری از آترواسکلروز
 • کاهش فشارخون
 • کنترل آسم
 • کنترل قند خون در دیابت نوع 2
 • بهبود زخم های دیابتیک

دستور مصرف الیگوپین

روزی 2 بار هر و بار 1 عدد کپسول مصرف شود و در بیماری‌های زمینه‌ای تا ۴ کپسول می‌تواند افزایش یابد. بهتر است در صورت وجود ناراحتی‌های گوارشی کپسول را با غذا میل کنید.

موارد منع مصرف

از مصرف این فرآورده در دوران بارداری و شیردهی خودداری نمایید.

تداخل دارویی الیگوپین

این محصول به علت دارا بودن ریشه گیاهی فاقد هیچگونه عوارض و تداخلات دارویی بوده و توصیه می‌شود که همراه غذا با مصرف شود.

مواد سازنده

ترکیبات هر 1 کپسول عبارتند از:
عصاره پوست درخت کاج دریایی فرانسوی: 50 ميلي‌گرم

آثار فارماکولوژی

ترکیب اصلی کپسول الیگوپین، ماده پروسیانیدین می‌باشد که یک ترکیب پلی فنولی است. پلی فنول‌ها فعالیت آنتی اکسیدانی بالایی دارند. الیگوپین منبع غنی پروسیانیدین است و یکی از قدرتمندترین آنتی اکسیدان‌های طبیعی هستند که اخیراً شناخته شده است. تحقیقات نشان داده است که الیگوپین می‌تواند رادیکال‌های آزاد هیدروکسیل و آنیون سوپر اکسید را از بین ببرد.

همچنین الیگوپین می‌تواند اثرات آنتی اکسیدانی رادیکال‌های آسکوربات (ویتامین C) و سایر آنتی اکسیدان‌های داخلی مثل سوپراکساید دیسموتاز، گلوتاتیون، پراکساید و کاتالاز را افزایش دهد. الیگوپین می­‌تواند از آسیب‌های اکسیداتیو به لیپیدها، پروتئین ها و همین طور DNA جلوگیری کند که این اثرات هم با ترکیبات موجود در اُلیگوپین و هم با متابولیت این ترکیبات دیده شده است.

بیشترین علت مرگ در اثر سیگار، افزایش ریسک بیماری‌های قلبی و عروقی است. کپسول الیگوپین طی مطالعات بالینی که توسط مرکز تحقیقات دانشگاه بوردو فرانسه انجام گرفته است اثرات مثبتی در افراد سیگاری داشته است. افراد انتخاب شده بین ۱۸-۳۵ سال داشته‌اند و روزانه ۱۵ سیگار کشیده و رژیم غذایی آنها حاوی مقادیر کمی از میوه و سبزیجات بوده است. در این مطالعه بیماران روزانه ۲۴۰ میلی گرم الیگوپین طی ۲۸ روز مصرف کردند. همه داده ها حاکی از آن است که الیگوپین تاثیر مثبت بسزایی در بدن به عنوان آنتی اکسیدان در افراد سیگاری داشته است.

الیگوپین با اثر بر دیواره صاف عروق، فشار خون را کاهش می‌دهد. همچنین در کاهش LDL موثر است. این فراورده به علت مهار آنزیم آلفاگلوکورونیداز و عدم جذب نشاسته با قند خون در بهبود بیماری دیابت نوع ۲ اثر گذار می‌باشد. همچنین الیگوپین آزاد سازی هیستامین را کاهش داده و در کنار آن با کاهش فاکتورهای التهابی باعث بهبود آسم می شود.

elhamorouji

«الهام عروجی»،‌ فارغ التحصیل مقطع کارشناسی شیمی دارویی است. از سال 1396 فعالیت حرفه‌ای خود را در وبسایت های حوزه سلامت و دارو آغاز نموده است و ‌در حال حاضر تولید محتوا در زمینه دارو را به عهده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا