خرید و قیمت آلیوم اس | کنترل چربی، کلسترول و فشار خون

آلیوم اس ؛ پایین آورنده فشار و چربی خون با آلیوم اس

  • Allium-S Dineh Tablet
  • نوع محصول: قرص
  • تعداد در بسته: 50 عدد
  • شرکت تولید کننده: دینه

خرید از

مشخصات، تداخل و عوارض آلیوم اس

بیماري قلبی-عروقی مهمترین عامل مرگ و میر در زنان و مردان سراسر جهان است. بیماري قلبـی-عروقی می‌تواند باعث افزایش مرگ و میـر، نـاتوانی، پـایین آمـدن کیفیت زندگی، تحمیل هزینه‌هـاي سـنگین و مشـکلات اجتمـاعی فراوانی شود. چندین عامل باعث افزایش بیماري‌هاي قلبی-عروقی می‌شوند که شامل سن، جنس، ارث که در اختیار افراد نبوده و قابل تغییر نیستند. ولی مصرف دخانیات، فشار خون بالا، قند خون غیر طبیعی، چربـی خون بالا، استرس، چاقی و کم تحرکی در اختیار افراد بوده و قابـل تغییر هستند.
عوامل خطرزاي قلبی به ترتیب هیپرکلسترلمیا (7/46درصـد)، فشارخون بالا (6/37 درصد)، سـیگار (2/32 درصـد)، چـاقی (8/28 درصد) و دیابت (2/6 درصد) است. از آنجا که هر چه افراد در معرض عوامل خطرآفرین بیشتري باشند استعداد بیشتري براي بروز بیماري قلبی خواهند داشت.
قرص آلیوم اس پودر سیر استاندارد شده است که برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی-عروقی، درمان چربی خون بالا (که با رژیم غذایی کاهش نمی یابد)، کاهش فشار خون بالا، پیشگیری از تغییرات عروقی وابسته به سن و تصلب شرائین، درمان عفونت‌های مجاری تنفسی فوقانی و کاهش ریسک سرطان معده و کولورکتال کاربرد دارد.

موارد مصرف آلیوم اس

  • پایین آورنده فشار و چربی خون
  • مهار تجمع پلاکتی
  • پیشگیری از آترواسکلروز

دستور مصرف آلیوم اس

برای درمان: 2 الی 3 بار در روز، هر بار 1 عدد، بعد از غذا (3 تا 5 میلی گرم آلیسین در روز)
برای پیشگیری: روزانه یک قرص به صورت دراز مدت (توجه: این دوز فقط برای بزرگسالان است)

موارد منع مصرف

  • حداقل 10 روز قبل از اعمال جراحی و حساسیت شناخته شده به سیر مصرف نگردد.
  • در دوران بارداری و شیردهی مصرف نشود.

عوارض جانبی

با مقدار مصرف پیشنهاد شده هیچ نوع عارضه جانبی مشاهده نشده، اما در افراد حساس ممکن است آنافیلاکسی، سردرد، سرگیجه، درد عضلانی و به ندرت عوارض گوارشی و تهوع ظاهر شود.

تداخل دارویی آلیوم اس

در بیمارانی که تحت درمان با وارفارین و سایر داروهای ضد انعقاد، ضد پلاکت، حل کننده لخته، هپارین با وزن مولکولی پایین، ایندومتاسین، بیماران تحت درمان با ممانعت کننده‌های پروتئاز و سایر داروهای متابولیزه شونده توسط آنزیم سیتوکرومP450 2E1 هستند، مقدار مصرف دارو باید کنترل و تعدیل شود.

مواد سازنده

پودر سیر (Allium sativum) استاندارد شده: 400 میلی گرم (معادل 1100 میکروگرم آلیسین)

آثار فارماکولوژی

سیر حاوی یک روغن فرار است که ترکیبات آن مسئول اکثر خواص فارماکولوژی سیر است. بیشتر از 30 ترکیب گوگرددار در سیر وجود دارند که از مهمترین آنها می‌توان به آلین، آلیسین، اجوان (ajoene)، اس-آلیل سیستئین اشاره نمود. علاوه بر ترکیبات گوگرددار سیر حاوی اسیدهای آمینه (مثل آرژینین) و مواد معدنی (مثل سلنیوم) و آنزیم‌ها (مثل آلیناز) است.
ترکیبات گوگرددار موجود در سیر مسئول بوی تند و نیز اثرات دارویی سیر هستند. بوی سیر از اثر آنزیم آلیناز روی آلین و تولید آلیسین این ایجاد می‌شود. این آنزیم در اثر حرارت غیر فعال می‌شود و به این علت سیر پخته شده بوی چندانی نداشته و اثرات دارویی کمتری دارد.

آلیسین و اولیگوسولفیدهای موجود در سیر، اثرات آنتی پلاکتی خود را از طریق مهار آزاد سازی آدنوزین دی فسفات، کلاژن و بتا ترمبوگلوبولین اعمال می‌کنند.
آنزیم آلیناز در اثر له شدن یا خورده شدن در سیر فعال شده و آلیسین آزاد می‌کند. آلیسین اثرات ضد ویروسی، ضد باکتری ضد قارچ، اثر پایین آورندگی چربی‌های خون، اثر مثبت روی سیستم ایمنی بدن (مثل فعال کردن NK Cells) و اثر پایین آورندگی فشار خون دارد.
اجوان از ترکیبات گوگرددار دیگر موجود در سیر است که اثرات ضد لخته شدن خون (آنتی ترومبوز) و ضد سرطانی دارد. بیشترین اثر آنتی اکسیدان را در سیر اس-آلیل سیستئین دارد.

این دارو از طریق مهار لیپوژنز اندوژن و افزایش تجزیه و دفع چربی‌ها از دستگاه گوارش، باعث کاهش چربی خون شده و با پایین آوردن مقدار رسوب کلسترول در دیواره رگ‌های خونی و وازودیلاتاسیون عروق محیطی می‌تواند فشار خون حداقلی را در افراد مسن کاهش دهد.

elhamorouji

«الهام عروجی»،‌ فارغ التحصیل مقطع کارشناسی شیمی دارویی است. از سال 1396 فعالیت حرفه‌ای خود را در وبسایت های حوزه سلامت و دارو آغاز نموده است و ‌در حال حاضر تولید محتوا در زمینه دارو را به عهده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا