خرید و قیمت آلیوم اس | کاهش فشار خون بالا و پیشگیری از بیماری‌های قلبی-عروقی

آلیوم اس ؛ درمان چربی خون بالا، کاهش فشار خون و تقویت قلب

 • Allium-S Dineh Tablet
 • نوع محصول: قرص
 • تعداد در بسته: 50 عدد
 • شرکت تولید کننده: دینه

خرید از داروپین

مشخصات، تداخل و عوارض آلیوم اس

بیماري قلبی-عروقی مهمترین عامل مرگ و میر در زنان و مردان سراسر جهان است. بیماري قلبـی-عروقی می‌تواند باعث افزایش مرگ و میـر، نـاتوانی، پـایین آمـدن کیفیت زندگی، تحمیل هزینه‌هـاي سـنگین و مشـکلات اجتمـاعی فراوانی شود. چندین عامل باعث افزایش بیماري‌هاي قلبی-عروقی می‌شوند که شامل سن، جنس، ارث که در اختیار افراد نبوده و قابل تغییر نیستند. ولی مصرف دخانیات، فشار خون بالا، قند خون غیر طبیعی، چربـی خون بالا، استرس، چاقی و کم تحرکی در اختیار افراد بوده و قابـل تغییر هستند.
عوامل خطرزاي قلبی به ترتیب هیپرکلسترلمیا (7/46درصـد)، فشارخون بالا (6/37 درصد)، سـیگار (2/32 درصـد)، چـاقی (8/28 درصد) و دیابت (2/6 درصد) است. از آنجا که هرچه افراد در معرض عوامل خطرآفرین بیشتري باشند استعداد بیشتري براي بروز بیماري قلبی خواهند داشت. قرص آلیوم اس یک داروی گیاهی است که حاوی پودر سیر استاندارد شده است. این دارو برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی – عروقی، کاهش چربی و فشار خون، جلوگیری از تغییرات عروقی وابسته به سن و تصلب شرائین، درمان عفونت‌های مجاری تنفسی فوقانی و کاهش خطر ابتلا به سرطان معده و کولورکتال ساخته شده است.

موارد مصرف آلیوم اس

 • پیشگیری از بیماری‌های قلبی-عروقی
 • درمان چربی خون بالا (که با رژیم غذایی کاهش نمی‌یابد)
 • کاهش فشار خون بالا
 • پیشگیری از تغییرات عروقی وابسته به سن و تصلب شرائین
 • درمان عفونتهای مجاری  تنفسی فوقانی
 • کاهش ریسک سرطان معده و کولورکتال

دستور مصرف آلیوم اس

برای درمان: ۲ الی ۳ بار در روز، هر بار ۱ عدد، بعد از غذا (۳ تا ۵ میلی گرم آلیسین در روز)
برای پیشگیری: روزانه یک قرص به صورت دراز مدت (توجه: این دوز فقط برای بزرگسالان است.)

موارد منع مصرف

 • در دوران بارداری و شیردهی مجاز نمی‌باشد.
 • اگر به سیر حساسیت دارید، از مصرف این دارو خودداری کنید.
 • برای اقدام به عمل جراحی باید به مدت حداقل 10 روز از مصرف این دارو خودداری کنید.

عوارض جانبی

در افراد حساس ممکن است آنافیلاکسی، سردرد، سرگیجه، درد عضلانی و به ندرت عوارض گوارشی و تهوع ظاهر شود.

تداخل دارویی آلیوم اس

در بیمارانی که تحت درمان با وارفارین و سایر داروهای ضد انعقاد، ضد پلاکت، حل کننده لخته، هپارین با وزن مولکولی پایین، ایندومتاسین، بیماران تحت درمان با ممانعت کننده‌های پروتئاز و سایر داروهای متابولیزه شونده توسط آنزیم سیتوکرومP450 2E1 هستند، مقدار مصرف دارو باید کنترل و تعدیل شود.

مواد سازنده

اجزاء تشکیل دهنده: پودر سیر(Allium sativum)
استاندارد شده: 400 میلی گرم (معادل 1100 میکروگرم آلیسین)

آثار فارماکولوژی

سير از دسته سبزي‌هاي پيازي است كه از لحاظ غذايي اهميت زيادي دارند. سير از لحاظ دارويي نيز مورد توجه بوده و اهميت اين جنبه به طور روز افزوني در حال گسترش است. از لحاظ پزشكي خواصي براي سير گزارش شده است كه عمده آنها عبارتند از: كاهش دهنده كلسترول پلاسماي خون، كاهش دهنده فشار خون و جلوگيري كننده از تشكيل توده‌هاي پلاكتي خون. تركيبات موجود در سير به دو گروه عمده تركيبات سولفوره و غير سولفوره تقسيم مي‌گردند. خواص دارويي سير عمدتاً به دليل حضور تركيب سولفورهاي به نام آليسين است. سير به طور طبيعي فاقد آليسين بوده بلكه پيش ماده آن را كه تركيبي است به نام آليين، دارا مي‌باشد.
آليين در هنگام خرد شدن و بر اثر بروز يك واكنش آنزيمي توسط آنزيم آليناز تبديل به آليسين، پيروات و آمونيوم مي‌گردد. آلیسین و اولیگوسولفیدهای موجود در سیر، اثرات آنتی پلاکتی خود را از طریق مهار آزاد سازی آدنوزین دی فسفات، کلاژن و بتا ترمبوگلوبولین اعمال می‌کنند.
آلیوم – اس رادیکال‌های آزاد ناشی از دود سیگار را کاهش می‌دهد. اثرات آنتی اکسیدان یک میلی گرم از پودر سیر قابل مقایسه با 30 نانومول ویتامینC یا 6/3 نانومول ویتامینE است. طبق مطالعات انجام شده این دارو به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی با فعالیت ضد میکروبی علیه طیف وسیعی از باکتری‌ها، قارچ و حتی ویروس‌ها عمل می‌کند.
عصاره سیر به دلیل داشتن اثرات شبه پروستاگلاندینی سبب کاهش مقاومت عروق، وازودیلاسیون عروق محیطی و در نتیجه کاهش فشار خون می‌شود. به نظر می‌رسد عصاره سیر با القای هایپرپلاریزاسیون، باز شدن کانال‌های پتاسیم و بسته شدن کانال‌های کلسیم سبب گشاد شدن عروق محیطی شده و نهایتاً فشار خون را کاهش می‌دهد. عصاره این گیاه با افزایش تولید نیتریک اکسید موجب گشاد شدن عروق و کاهش فشار خون می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا