خرید و قیمت آرتی شوک |کمک به بهبود عملکرد دستگاه گوارشی

آرتی شوک ؛ کمک به بهبود عملکرد دستگاه گوارشی

 • Artischocken EuRho Vital Cap (آرتي شوك|ارتي شوك)
 • نوع محصول: کپسول
 • تعداد در بسته: 60 عدد
 • شرکت وارد کننده: حکیمان طب
 • تولید کننده: EuRho Vital

خرید از

مشخصات، تداخل و عوارض آرتی شوک

آرتی شوک یکی از قدیمی‌ترین گیاهانی است که خواص دارویی بسیاری دارد و غنی از ترکیبات تلخ کننده مانند سینارین (cynarin) می‌باشد. سیستم گوارشی بدن انسان به گونه‌ای عمل می‌کند که استرس، بی‌قراری، نیکوتین و همچنین غذاهایی که از نظر تغذیه‌ای ارزش چندانی ندارند، آن را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.
کپسول‌های آرتی‌شوک یوروویتال  از عصاره برگ آرتی شوک تهیه شده است و قادر به تنظیم گوارش چربی بصورت کاملاً طبیعی و از طریق افزایش ترشح صفرا می‌باشند و بدین ترتیب چربی موجود در غذا بهتر گوارش گردیده و نیز از اثرات مضر غذاهای پر چرب جلوگیری بعمل می‌آید.
همچنین ترکیبات تلخ کننده موجود در این کپسول موجب تقویت و بهبود عملکردهای حیاتی اندام‌هایی چون کبد و معده می‌گردد. تحقیقات علمی نشان داده است که عصاره این گیاه موجب افزایش سرعت و قدرت هضم و گوارش غذا و نیز عملکرد کبد می‌گردد. همچنین در کاهش مقادیر بالای LDL کلسترول خون و جلوگیری از آترواسکلروز و بیماری‌های قلبی نیز کمک می‌کند.

موارد مصرف آرتی شوک

 • بهبود عملکرد دستکاه گوارش
 • جلوگیری از اختلالات گوارشی و نفخ
 • هضم چربی های موجود در غذاو کمک به کاهش وزن
 • کاهش میزان کلسترول و تری گلیسیرید در بدن

دستور مصرف آرتی شوک

روزانه 3 کپسول همراه با غذا یا پس از غذا مصرف نمایید.

هشدار در مصرف

 • این فرآورده صرفا یک مکمل رژیمی غذایی بوده و جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری نمی‌باشد.
 • در دوران بارداری و شیردهی، مطابق دستور پزشک یا دکتر داروساز مصرف شود.

تداخل دارویی آرتی شوک

تداخل دارویی گزارش نشده است.

مواد سازنده

ترکیبات 3 کپسول:

عنوان مقدار
Artichoke extract
1200mg

آثار فارماکولوژی

آرتی‌شوک یک گیاه بزرگ و خار مانند بوده و بومی مناطقی چون جنوب اروپا است، هر چند در امریکای جنوبی نیز کشت می‌شود. با این که ممکن است ریشه و گلهای این گیاه ترکیبات سودمندی داشته باشند ولی برگ‌های آن بیشترین مقدار این ترکیبات را در خود دارند.

ترکیب شیمیایی آرتی‌شوک (کنگرفرنگی) شامل اینولین، سینا روپکتین، سینارین، قندها، آنزیمها، کافئیک اسید، اوژنول… است. کنگر فرنگی یکی از گیاهان دارویی مهم است که در کشورهای مختلف به عنوان داروی پایین آورنده چربی خون از آن استفاده می‌شود و اثر آن از طریق جلوگیری از استرس اکسیداتیو LDL است که در مقالات متعددی نیز تایید شده است. همچنین ترکیبات موجود در برگ‌های کنگر فرنگی سینارین و کلروژنیک اسید موجب وقفه بیوسنتز کلسترول و کم شدن لیپوپروتئینهای خون می‌گردند.

نقش این محصول در سلامتی

نقش کلی: عصاره برگ آرتی شوک دارای خواص افزاینده صفرا، پائین آورنده چربی، آنتی اکسیدانی و محافظت کنندگی از کبد می‌باشد. همچنین نشان داده شده است که در کاستن دردهای شکم نیز تاثیر دارد. تحقیقاتی که امروزه صورت گرفته تاثیرات ضد تهوع عصاره برگ آرتی شوک را تائید کرده و این می‌تواند نشان دهنده تاثیر آن در سندرم دیس پپتیک باشد.
نتایج تحقیقات بالینی و تجربی دانشمندان، نشان می‌دهند که عصاره برگ آرتی شوک در درمان برخی اختلالات معده ای و روده ای مزمن و نیز کبد و یا کیسه صفرا که موجب افزایش مقادیر چربی خون می‌شوند موثر می‌باشد.
مطالعات در زمینه بررسی گیاه آرتی شوک بعنوان یک داروی گیاهی همچنان در حال انجام است.

تاثیر در بهبود عملکرد کبد: آرتی شوک موجب تقویت واکنش‌های سم زدایی و نیز حفاظت از کبد در برابر آسیب‌ها می‌گردد. ترکیب این خصوصیات جهت تقویت سلامت کبد و حفاظت از کبد در برابر سموم می‌گردد.

تاثیرات سودمند در گوارش: نشان داده شده است که آرتی‌شوک درد شکم را کاهش می‌دهد. همچنین اثرات ضد تهوع عصاره برگ آن و نیز نقش آن در بهبود سندرم دیس پپتیک (Dyseptic syndrome) نیز شناخته شده است. تأثیر این فرآورده در کاهش علایم سندرم دیس پپتیک مورد تائید کمیسیون‌های پزشکی کشور آلمان نیز قرار گرفته است.

تاثیرات آرتی شوک در سلامت روده‌ها: آرتی شوک دارای ماده آلی غیر قابل گوارشی است که به کولون یا روده بزرگ رسیده و مورد استفاده میکروب‌های همزیست موجود در آنجا قرار می‌گیرد. تأثیر آرتی‌شوک در تغییر فعالیت‌های متابولیک آنزیم‌های باکتریایی روده بزرگ و نیز بهبود وضعیت آنتی اکسیدانی مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته است.
آرتی‌شوک موجب افزایش وزن سکوم و هایپرتروفی دیواره آن می‌گردد. همچنین آرتی‌شوک عمل آنزیم‌های باکتریایی را در متابولیزه کردن گلیکوزیدها و ترکیبات نیتروژن دار تقویت می‌نماید. ظرفیت حذف رادیکال‌های آزاد در افرادی که بطور مرتب گیاه آرتی شوک در رژیم غذایی آنها وارد شده است، بسیار بالا نشان می‌دهد. لذا می‌توان این نتیجه را گرفت که عصاره برگ گیاه آرتی شوک در حفظ سلامت عمومی روده ها بسیار نقش دارد.

افزایش ترشح صفرا: بیشتر نقش آرتی‌شوک در سلامت عمومی بدن به تأثیر آن در افزایش ترشح صفرا مربوط می‌گردد. افزایش جریان و تولید صفرا موجب افزایش گوارش و هضم چربی‌ها شده و در محافظت از موکوس روده که نسبت به اسیدها بسیار حساس است، نقش حیاتی ایفا می‌کند، چون صفرا حاوی مقادیر قابل ملاحظه بی کربنات است، اسیدها را خنثی می‌کند. مقادیر فراوان صفرا وارد دوازدهه (بخش ابتدایی روده کوچک) گردیده و با تحریک حرکات روده ای موجب افزایش گوارش مواد غذایی می‌گردد.

elhamorouji

«الهام عروجی»،‌ فارغ التحصیل مقطع کارشناسی شیمی دارویی است. از سال 1396 فعالیت حرفه‌ای خود را در وبسایت های حوزه سلامت و دارو آغاز نموده است و ‌در حال حاضر تولید محتوا در زمینه دارو را به عهده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا