قیمت و خرید ماسک تنفسی قابل شستشو

بررسی ماسک تنفسی قابل شستشو!

اولین مشکلی که در مشاهده اولیه این ماسک به ذهن خطور می‌کند، نحوه قرارگیری آن روی صورت می‌باشد.
همانگونه که می‌دانید سری ماسک‌های ذرات نظیر N95 – FFP2 و … جزء سری ماسک‌های چسبان به شمار می‌روند که تماس محکمی با صورت فرد ایجاد می‌کنند که باعث می‌شود تمام هوای تنفسی از فیلتر ماسک عبور کرده و وارد دستگاه تنفسی شوند.

خرید آنلاین ماسک قابل شستشو

 

ماسک تنفسی قابل شستشو!
ماسک تنفسی قابل شستشو!

خرید آنلاین ماسک قابل شستشو

ماسک های قابل شستشو بایستی هر روزی که مورد استفاده قرار می گیرند ، بصورت گفته شده در مقاله ، شسته و سپس خشک شوند. در استفاده از این نوع ماسک ها نهایت دقت در رعایت بهداشت امری ضروری است

استفاده از ماسک تنفسی قابل شستشو :

مردم در صورت استفاده از ماسک، باید از قرار گرفتن کامل ماسک بر روی دهان و بینی به طوری که هیچ نفوذی از اطراف نداشته باشد، مطمئن شوند و آن را از لحاظ مناسب بودن اندازه و پوشش کامل بینی و دهان و تنفس بدون نشت از اطراف چک کنند. در صورت رعایت نکات فوق استفاده از ماسک می‌تواند باعث در معرض قرار گرفتن بیشتر فرد و احتمال خطر بیشتر شود.

مطابق دستورالعمل‌های منتشر شده سازمان جهانی بهداشت، افراد سالم فقط در زمانی که با فرد مشکوک به ابتلاء به ویروس کرونا (دارای علائم سرفه‌های خشک، عطسه و تب) مواجهه دارند نیاز به استفاده از ماسک مناسب را دارند.

وی افزود: طبق توصیه سازمان جهانی بهداشت، مردم سالم در شرایط معمولی نیازی به استفاده از ماسک ندارند. هیچ شواهدی در مورد مفید بودن استفاده از ماسک برای محافظت از افراد غیر بیمار وجود ندارد. در صورت تمایل به استفاده از ماسک، ماسک‌های جراحی معمولی نیز برای افرادی عادی مناسب است.

نحوه جدا کردن ماسک تنفسی قابل شستشو :

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تصریح کرد: هنگام برداشتن ماسک از روی صورت دست نباید با قسمت جلویی ماسک در تماس باشد و باید ماسک از بخش پشتی آن از روی صورت برداشته شود. پس از برداشتن ماسک از روی صورت فوراً ماسک را در یک سطل پسماند درب دار دور بیاندازید و دست‌ها را با آب و صابون مایع و یا مواد ضدعفونی کننده با پایه الکلی مناسب (۶۰ الی ۷۰ درصد) به مدت حداقل ۲۰ ثانیه و تمامی دست شسته شود.

مزیت استفاده از ماسک قابل شستشو:

به دلیل رعایت مسائل بهداشتی پس از اپیدمی کرونا ، بایستی همواره خارج از خانه و در محل کار ماسک بر روی صورت داشته باشیم. به دلیل افزایش قیمت ماسک های تنفسی بعضا امکان تهیه و تعویض چند ساعته ماسک بصورت مکرر برای چند روز چندان خوش آیند نیست.

از این رو با رعایت نکات بهداشتی در هنگام استفاده از این ماسک ها و ضدعفونی و شستشوی مناسب می توان از این ماسک ها برای مدت بیشتری استفاده کرد.

نحوه شستشوی ماسک :

  • در ابتدا با رعایت نکات گفته شده ماسک را از صورت خود جدا کرده
  • با دقت آن را با مواد شوینده و ضد عفونی کننده بشویید
  • در جایی بدور از گرد و غبار و آلودگی آن را خشک نمایید
  • مجددا استفاده کنید

چه موقع ماسک قابل شستشو دیگر قابل استفاده نیست ؟

  • زمانی که هنگام استفاده بوی مطبوعی ندهد
  • تغییر در شکل ظاهری
  • تغییر در رنگ و فرم ماسک
  • شل شدگی کش و از بین رفتن خاصیت کشسانی

 

ماسک تنفسی قابل شستشو!
ماسک تنفسی قابل شستشو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا